Co wybrać? Długi spacer czy bieganie?

ćwiczenie w lesie
13 Lip

Jeśli chcesz schudnąć lub utrzymać wagę, ćwiczenia połączone ze zdrową dietą są najważniejszymi elementami tej układanki. Intensywność ćwiczeń pomaga określić, ile kalorii spalasz, dlatego nie wszystkie czynności są sobie równe.

Na przykład, jeśli ważysz 75 kilogramów, możesz spalić około 300 kalorii w ciągu godziny, jeśli spacerujesz energicznie. Lub możesz spalić równowartość 300 kalorii w ciągu zaledwie 24 minut, jeśli biegniesz w tempie 10 minut.

Ale decyzja, czy pójść na długi spacer, czy na krótki, jest bardziej złozona i nie polga tlyko na wyliczaniu kalorii. To zalezy indywidualnie od każdej osoby, która forma będzie dla niej bardziej odpowiednia. Tak samo waznym czynnikiem ejst np. stan zdrowia, np. czy nie mamy problemów ze stawami, a przez co nie bedziemy mogli wykonywac intensywniejszych ćwiczeń. Wtedy lepszym wyborem będzie spacer.

Jakie są korzyści z biegania?

Bieganie może pomóc ludziom utrzymać niższą masę ciała. Wiele badań potwierdza, że częste bieganie pozwala na zachowanie optymalnej sylwetki i zapobiega przyrostowi masy ciała przez długi okres. Bieganie wydaje się być również lepsze pod tym względem od chodzenia.

dziewczyna biegnie

Jakie są korzyści z chodzenia?

Przeprowadzane były także badania dotyczące wpływu chodzenia i biegania na wysokie ciśnienie krwi, cukrzycę typu 2 i poziom cholesterolu. Naukowcy odkryli, że osoby, które chodziły znacznie zmniejszyły poziom ryzyka w tych warunkach w porównaniu z biegaczami. Na przykład biegacze zmniejszyli swoje ciśnienie krwi o 4,2%, ale „chodzący” zmniejszyli swoje poziomy o 7,2%. Biegacze obniżyli ryzyko choroby niedokrwiennej serca o 4,5%, ale spacerowicze zmniejszyli ryzyko ponad dwukrotnie więcej niż 9,3%.

Decydując się na chodzenie i bieganie, ważne jest, aby wziąć pod uwagę wcześniejsze doświadczenia z ćwiczeniami i aktualny poziom sprawności.

Jeśli jesteś zainteresowany regularnym bieganiem, upewnij się, że jesteś przygotowany psychicznie i fizycznie, aby poświęcić się tej aktywności, zwłaszcza jeśli wcześniej prowadziłeś siedzący tryb życia. Powrót do ćwiczeń może być wyzwaniem.

bieg w lesie

Chociaż obie czynności mogą być świetnymi formami cardio, warto rozważyć całkowitą odległość, jaką pokonujesz podczas ćwiczeń, a nie czas, który upływa podczas treningu. Zamiast wyznaczać sobie cel chodzenia lub biegania przez 40 minut, prawdopodobnie lepiej ustawić cel na 5 kilometrów. Zmiana masy w czasie jest większa w przypadku szacunków dotyczących zużycia energii w oparciu o odległość w porównaniu z szacunkami dotyczącymi czasu.

Ostatecznie wybierz jakąkolwiek formę ćwiczeń, którą najbardziej lubisz. Ćwiczenia bowiem powinny nie tylko wpływać na Twoje zdrowie, ale i samopoczucie. Słuchajmy swojego organizmu, on tez daje nam często sygnały co woli bardziej.

Większa motywacja dzięki social media

mierzenie treningu
07 Sty

Brakuje Ci często motywacji? Internet może okazać się właściwym narzedziem gdy dopadnie nas rutyna. Dzielenie się swoimi przyszłymi celami lub osiągnięciami to doskonała mobilizacja. Człowiek ma tendencję do porównywania się do innych. Media społecznościowe to doskonałe miejsce do tego.

Publikuj zdjęcia „przed” oraz „po”. Co mamy przez to rozumieć? Warto publikować nasze zdjęcia nasze zdjęcia gdy mieliśmy te kilka kilogramów więcej oraz te, na których wyglądamy już lepiej. Można Czytaj więcej

Najlepsze filmiki do ćwiczeń w roku 2017

tańcząca kobieta
23 Lis

Szukasz coraz to nowszych filmików do ćwiczeń i nie możesz znaleźć? Zapraszam Cię więc po dawkę ciekawych filmów, dzięki którym zmotywujesz się jeszcze bardziej i będziesz z radością podchodzić do ćwiczeń.

Ćwiczenia nie muszą być nudne – zwłaszcza jeśli dotyczą treningów tanecznych i ćwiczeń w domu. Aby urozmaicić Twoje treningi fitness przygotowaliśmy nasze ulubione filmiki online. Ponieważ każde ćwiczenie może być wykonane w zaciszu własnego domu, nie krępuj się i tańcz, jakby nikt nie patrzył.

7-minutowy trening tańca Vixen

Nie mrugaj, bo może po prostu przegapisz ten siedmiominutowy, bardzo energiczny trening taneczny z Vixen Dance na Elle.com. Dzięki treningowym mistrzom Janet, Shanut i Caroline, ta sesja cardio tańca sprawi, że będziesz się pocił w mgnieniu oka. Strona internetowa Vixen Workout opisuje swój styl jako „formatu fitness do tańca, który wykorzystuje komercyjną choreografię, zabójcze remiksy i oświetlenie sceniczne, dzięki czemu możesz doświadczyć siebie jako wykonawcy.”

Taniec latynoski, który możesz wykonywać w swoim salonie

Ten trening z pewnością spali kalorie i wywoła uśmiech na Twojej twarzy. Instruktor Equinoxu Nicole Steen poprowadzi Cię przez optymistyczną, 30-minutową lekcję dla PopSugar Fitness. „Jeśli chodzi o ćwiczenia, celem jest po prostu pozostać w ruchu, więc nie martw się, jeśli choreografia nie ma sensu. Im bardziej jesteś samoświadomy, tym mniej się ruszasz, więc odpuść i skup się na zabawie „- mówi Steen.

Trening tańca cardio do spalania kalorii

W tym 20-minutowym filmie dla PopSugar Fitness twórca PlyoJam Jason Layden przynosi mieszankę tańca i fitnessu, aby spalić kalorie. Jeśli nie jesteś na poziomie sprawności Laydena, oferuje on kilka modyfikacji, aby zmniejszyć intensywność, a jednocześnie daje Ci wymagający trening.

Trening z Cardio Fitness Party: Burn to the Beat – Keaira LaShae

„Będziesz potrzebował dużo energii na to, więc przygotuj się. Daj mi wszystko, co masz! „- mówi instruktor BeFit i trener fitness Keaira LaShae we wstępie wideo. Dzięki tym ruchom, ten 10-minutowy trening całego ciała podniesie twój metabolizm i zbuduje mięśnie.

Trening zumba Dance

24-minutowy trening Zumby Daniela Hayhursta. Kombinacje taneczne Hayhursta zwiększają tętno od pierwszego uderzenia bez wielu rozmów i przerw. W 2014 roku Hayhurst uruchomił Czytaj więcej

Wskazówki, które pomogą utrzymać Ci wagę

śliczny brzuch
30 Paź

5 kluczowych nawyków, dzięki którym utrzymasz utraconą wagę.

Utrata wagi nie jest łatwym zadaniem, ale utrzymanie jej często przedstawia nowy zestaw zadań i to o wiele trudniejszych niż dotychczas, którym nie każdy podoła i skutkiem będzie odzyskanie wagi. Badania wykazały, że od 80 do 95 procent osób odzyskuje utratę masy ciała, często osiągając więcej niż w momencie ich rozpoczęcia (Tremblay, 2013). Kluczem do podtrzymania wagi jest przyjmowanie zdrowych nawyków stylu życia, które są powtarzane każdego dnia. Utrzymanie wagi na odpowiednim poziomie wymaga wysiłku i zaangażowania, poprzez zmiany nawyków żywieniowych, ćwiczeń i stanu umysłu. Te pięć wskazówek pomogą Ci utrzymać i kontynuować nowe wyzwania, które poprawią Twoje zdrowie i kondycję.

Wskazówka nr 1: Przestań ograniczać kalorie

Utrata wagi poprzez dietę z bardzo niską ilością kalorii może spowodować spustoszenie w metabolizmie, prowadzące do przewlekłego zmęczenia, zahamowania czynności immunologicznych i tarczycy oraz choroby nadnerczy. Jeśli jesz Czytaj więcej

Najlepsze maratony na świecie

bieg maratoński
27 Paź

Bieganie jest uniwersalnym sportem, uprawia się go na całym świecie niezależnie od języka czy płci. Maraton jest dystansem, który sprawdza naszą wytrwałość i determinację.

Zgodnie z raportem Rocznego Biegu USA w Maratonie w 2015 r. W samych Stanach Zjednoczonych było ponad 1100 maratonów. Nie tylko jednak w USA odbywają się maratony. Właśnie dlatego pakujemy nasze stroje biegacza i stemplujemy nasze paszporty, aby znaleźć najlepsze miejsca docelowe do pokonania 26,2 mil (lub 42,195 km!) na całym świecie!

Te 30 międzynarodowych maratonów (notowanych na 2018 r.) leży na szczycie listy najpopularniejszych, najbardziej ekscytujących, inspirujących, najbardziej popularnych w życiu kategorii wyścigów, które znajdziesz na tej planecie.

1. Międzynarodowy Maraton Marrakeszu

maraton w Maroko
zdjęcie ze strony: www.marathon-marrakech.com

Lokalizacja: Marrakech, Maroko
Data: 28 stycznia 2018 roku
Jeśli szukasz przygody to znajdziesz ją w barwnej, urzekającej ziemi Maroka. To 29 wyścig, oferuje on szybki bieg po płaskim terenie z ładna pogodą. Zobaczymy podczas biegu np. gaje oliwne i drzewa pomarańczowe, a także wielbłądy drogowe z pokrytymi śniegiem Górami Atlas, czyż to nie piękne widoki?

2. Maraton w Tokio

maraton w tokio
Zdjęcie ze strony misawa.af.mil

Lokalizacja: Tokio, Japonia
Data: 25 lutego 2018 roku
Ten coroczny wyścig World Marathon Majors, nalezy do cyklu największych maratońskich biegów na świecie. Tokio dołączyło do tej organizacji w 2013 roku. Temperatury mogą być chłodne na większości płaskich miejskich, ale jest wsparcie około 10.000 wolontariuszy (którzy nazywają się TEAM SMILE) oraz jest około 1.6mln widzów (rozdając wszystko od czekoladek po pomidory!). Maraton ten jest ciepły i gościnny dla 36 000 biegaczy z całego świata.

Kilimandżaro Maraton

biegacze w Kilimanjaro
Zdjęcie: Thomson Safaris guest, Megan Fischer

3. Lokalizacja: Moshi, Tanzania
Data: 4 marca 2018 roku
Nie, nie będziesz się wspinać na górę Kilimandżaro w tym 16 maratonie. Zapisz to na kolejny dzień! Ale najwyższa na świecie wolnostojąca góra będzie „obserwowała” 6,500 biegaczy, w tym wielu mieszkańców. Trasa nie jest zbyt prosta oraz jest gorąco, ale zielona okolica i energia lokalnych mieszkańców pomagają zawodnikom wyruszać w dal.

4. Maraton w Rzymie

 

biegacze
Fotografia ze strony: thepraetorium.com

Lokalizacja: Rzym, Włochy
Data: 8 kwietnia 2018 roku
Przebieg tego 24 maratonu brzmi tak, jakbyśmy oglądali listę najbardziej atrakcyjnych miejsc Rzymu. na trasie spotka się około 19 000 biegacz, która zaczyna się i kończy się w pobliżu Koloseum. Zobaczymy takie zabytki jak jak Bazylika św. Piotra, Circus Maximus, Piramida Cestius i Schody Hiszpańskie.

5. Maraton Bostoński

 

bieg kobiet Boston
Fotografia: www.flickr.com/people/jdbaskin/

Lokalizacja: Boston, MA
Data: 16 kwietnia 2018 roku
Jeśli jest jakiś dzień, który uosabia siłę, wytrzymałość i nadzieję biegaczy (i całe miasto), to jest poniedziałkowy maraton w Beantown. Nawet po straszliwych atakach w 2013 roku ponad 30 000 bezbożnych biegaczy (i 500 000 niezłomnych widzów) kontynuuje świętowanie najstarszego na świecie konkursu maratonu i jego historycznego przebiegu – od samego początku w Hopkintonie po wymagający Heartbreak Hill aż po ekscytujące wykończenie Boylston Street.

6. Virgin Money London Marathon

maraton londyński
Fotografia: geograph.org.uk/photo/3929360

 

Lokalizacja: Londyn, Anglia
Data: 22 kwietnia 2018 roku
Podobnie jak wiele wspaniałych pomysłów, koncepcja Maratonu Londyńskiego rozpoczęła się po kilku drinkach w pubie. Dziś, po 35 latach od pierwszego wyścigu, jest to bieg zaliczany do grona Marathon Majors. To, co nie zmieniło się, to szybka i płaska trasa. Ponad 35 000 biegaczy będzie biec wzdłuż Tamizy, później Tower Bridge i zobaczy takie zabytki jak Big Ben i Buckingham Place – podczas gdy jedni z najlepszych fanów będą ogromnie dopingować biegaczy.

7. Big Sur International Marathon

Big Sur International Marathon
Zdjęcie: www.flickr.com/photos/presidioofmonterey/7024941597/

Lokalizacja: Carmel, CA
Data: 30 kwietnia 2018 roku
Jest to największy na świecie maraton na terenach wiejskich i wyróżniający się na każdej liście najlepszych maratonów. W maratonie bierze udział około 4.500, będziemy mogli podziwiać tam piękne widoki Pacyfiku. Następna wiosna jest trzecią rocznicą trasy punkt-punkt, wzgórza wzdłuż autostrady nr 1 i lasów czerwonych lasów siedmiu stanowych parków w Kalifornii.

8. Maraton Wielkiego Muru

ludzie na schodach podczas biegu

Lokalizacja: Tianjin, Chiny
Data: 19 maja 2018 roku
Piękne widoki, gorący i wilgotny klimat, intensywne i strome wspinaczki to co nas czeka w Chinach, a widoki na Wielką Murzę wędrują po wsi są dramatyczne. Wielu uczestników twierdzi, że widoki na wsie i ich entuzjastycznych często mieszkańców to widok niezapomniany.

9. Great Ocean Road Marathon

maraton great ocean road
Źródło zdjęcia: http://charityresourcecentre.gofundraise.com.au/cms/TheGreatOceanRoadMarathon

Lokalizacja: Lorne, Australia
Data: 20 maja 2018 roku
To naprawdę piękny wyścig, podróżujemy wzdłuż jednej z najbardziej charakterystycznych linii brzegowych na świecie. Ale może to być bestia! Trasa jest dosyć trudna technicznie, jest mnóstwo zakrętów i pagórków.

10. Marathon de la Baie du Mont Saint-Michel

bieg we Francji
Fotka: http://www.st-malo.com/actualites/evenements/marathon-mont-saint-michel/

Lokalizacja: Cancale, Francja
Data: 26 maja 2018 roku
Biegacze mogą widzieć majestatyczny Mont Saint-Michel z linii startowej i jedno z najsłynniejszych miejsc w Francji – Normandię. Pięć tysięcy uczestników oczekuje na nagrodę podczas podróży po Czytaj więcej

8 wskazówek, które pomogą nam utrzymać zdrowie przez cały rok

zdrowe jedzenie
22 Paź

Lato może się skończyło, ale to nie znaczy, że nadszedł czas, aby zaniedbywać nasze ciało!
Oto kilka wskazówek, które pomogą nam być zdrowszą, szczęśliwszą i utrzymać figurę fit.

Więcej ruchu! Codzienna aktywność ma kluczowe znaczenie dla optymalnego zdrowia. Włączaj ruch do codziennych zajęć, rób sobie na przykład krótki spacer w porze lunchu lub po kolacji, wykonuj sobie różne ćwiczenia podczas oglądania telewizji czy nawet podczas prania … .. możliwości są nieskończone! Te działania przez cały dzień mogą naprawdę zwiększyć Twoje zdolności spalania kalorii!
Jeśli chodzisz na siłownie i podnosisz ciężary to bardzo dobrze, zwiększy to również tempo przemiany materii. Co to znaczy? Twoje ciało będzie paliło więcej kalorii przez cały dzień! Pomoże to także w tworzeniu silniejszych kości i pomaganiu w walce z osteoporozą.

Zanim przygotujesz posiłki pomyśl czy to co jesz jest zdrowie i niezbędne dla twojego organizmu. Wybierając jedzenie, naprawdę zadaj sobie pytanie, co wkładasz do swojego Czytaj więcej

Jakie ćwiczenia cardio są najlepsze dla kobiet?

biegnąca kobieta
19 Paź

Jakie treningi cardio są najlepsze dla kobiety?

Jest wiele rodzajów ćwiczeń, które można uznać za cardio. Szybki spacer po okolicy to na przykład aktywności cardio, ale również pływanie w basenie to cardio. Nawet zumba jest często zaliczana do cardio. Masz do wyboru wiele opcji, jeśli chodzi o ten rodzaj treningów.

Nie ma perfekcyjnego treningu cardio dla wszystkich kobiet. Różne kobiety wolą różne formy kardio. Natomiast można np. zgodzić się, że trening HIIT, czyli trening przedziałowy o wysokiej intensywności może być za ciężki dla osób powracających do treningów po kontuzji. Poprzez codzienne spacery rekreacyjne i kontrolowanie diety, straci nadwagę i będzie w stanie wykonywać bardziej wyczerpujące typy cardio.
Skąd masz wiedzieć, który typ cardio jest najlepszy dla Ciebie? Zacznij od zadawania sobie pytań, na te pytania.

Jaki jest Twój poziom aktywności?

Jeśli od wielu lat prowadzisz siedzący tryb życia, powinieneś wybrać aktywność cardio, która nie jest zbyt uciążliwa dla organizmu. Spacerowanie, pływanie, stacjonarne rowery itd. to dobre przykłady, które można zrobić, aby powoli poprawić poziom sprawności.

HIIT lub kickboxing może być dla Ciebie Czytaj więcej

Plan ćwiczeń dla seniorów

trening starszych kobiet
16 Paź

Plan ćwiczeń dla seniorów

Jeśli jesteś starszą osobą, która chce rutynę ćwiczeń, najlepiej powinieneś włączyć do swojego tygodnia 150 minut umiarkowanej aktywności wytrzymałościowej. Może to obejmować chodzenie, pływanie, jazdę na rowerze i trochę czasu codziennie na poprawę siły, elastyczność i równowagi.

Oto jakie ćwiczenia zalecamy dla ludzi powyżej 65 lat. Można je wykonywać np. dwa razy w ciągu dnia po kilkanaście minut.

Poniedziałek
– 15 minut chodzenia 2 razy dziennie
– ćwiczenia poprawiające balans
– ćwiczenia poprawiające siłę
– ćwiczenia poprawiające elastyczność

Wtorek
– 15 minut chodzenia 2 razy dziennie
– ćwiczenia poprawiające balans
– ćwiczenia poprawiające elastyczność

Środa
– 30 minut jazdy na rowerze, zumba, pływanie, aerobik, wodny aerobik
– ćwiczenia poprawiające balans
– ćwiczenia poprawiające siłę
– ćwiczenia poprawiające elastyczność

czwartek
– odpoczynek od biegania, chodzenia itp.
– ćwiczenia poprawiające balans
– ćwiczenia poprawiające elastyczność

piątek
– 30 minut chodzenia lub dwa razy po 15 minut
– ćwiczenia poprawiające balans
– ćwiczenia poprawiające siłę
– ćwiczenia poprawiające elastyczność

sobota
– 30 minut jazdy na rowerze, zumba, pływanie, aerobik, wodny aerobik
– ćwiczenia poprawiające balans
– ćwiczenia poprawiające elastyczność

niedziela
– odpoczynek od biegania, chodzenia itp.
– ćwiczenia poprawiające balans
– ćwiczenia poprawiające elastyczność

6 minutowy trening na wzmocnienie ciała

Istnieje wiele ćwiczeń, które możesz zrobić, aby zbudować siłę bez konieczności stawiania stopy w sali gimnastycznej. Oto kilka przykładów dla osób, które dopiero zaczynają.

Skurcz brzuszny

ćwiczenie mięśni brzucha

Zwiększają siłę mięśni brzucha

Weź głęboki oddech i napnij mięśnie brzucha.
Trzymaj 3 oddechy, a następnie zwolnij skurcz.
Powtarzaj 10 razy.

Ścienne pushupy

robienie pompek przy ścianie

Aby zwiększyć siłę w klatce piersiowej i ramionach

Stań w odległości około 3 stóp od ściany, z widokiem na ścianę, z odchylonymi ramionami.
Pochyl się do przodu i połóż ręce płasko na ścianie, w linii z ramionami. Twój kręgosłup musi być prosty, a ćwiczenie rób w linii nie przechylając się.
Opuść ciało do ściany, a następnie odepchnij się.
Powtarzaj 10 razy.

Ćwiczenie Pelvic tilt

Aby wzmocnić i rozciągać mięśnie w dolnej części pleców

Weź głęboki oddech, dociśnij pośladki i przesuń biodra lekko do przodu.
Policz do trzech.
Teraz odchyl biodra i przytrzymaj przez 3 sekundy. (To bardzo subtelny ruch).
Powtarzaj od 8 do 12 razy.

Ściąganie łopatek do tyłu

wzmacnianie mięśni brzucha

Wzmacnianie mięśni posturalnych i rozciąganie klatki piersiowej

Usiądź prosto w fotelu, połóż swoje dłonie na kolanach i ściskaj łopatki w siebie.
Skoncentruj się na tym, aby trzymać nisko ramiona, a nie podciągnąć ku uszom i trzymać przez 3 sekundy.
Zwolnij i powtórz od 8 do 12 razy.

Toe taps

Aby wzmocnić dolne nogi

Siedząc na krześle i trzymając piętę na podłodze, podnieś palce na tyle, że można poczuć mięśnie wzdłuż goleni. (To pomaga utrzymywać krążenie krwi w nogach, a także wzmacnia dolną część nogi).
Powtarzaj 20 razy.
Czytaj więcej

Różnorodność ćwiczeń – klucz w świecie fitness

kobieta rozciąga się
14 Paź

Pięć elementów fitness

Pamiętaj, aby uwzględnić pięć ważnych elementów fitness w swoich treningach: ćwiczenia aerobowe, trening siłowy, ćwiczenia podstawowe, trening równowagi i rozciąganie.

Jeśli trenujesz regularnie to tym bardziej jesteś narażony na powtarzalność swoich ćwiczeń. To może sprawić, że Twoje treningi nie będą aż tak odczuwalne na organizm, będą też mniej bolesne, gdyż nasze ciało z biegiem czasu przystosowuje się, ale ten komfort pociąga za sobą też pewien koszt.

Kiedy wykonujesz te same ćwiczenia wielokrotnie, stają się one coraz łatwiejsze przyszłych treningach. W rzeczywistości układ nerwowy ciała, mięśnie i inne układy fizjologiczne mogą przystosować się do treningu treningowego dopiero po sześciu do ośmiu tygodni. Ostatecznie Twoje treningi nie oferują Ci wiele wyzwań. Jeśli nie zmienisz swojej rutyny, Twój poziom sprawności nie będzie się zwiększał w znacznym stopniu.

Aby utrzymać zdrowy i wymagający tryb ćwiczeń, ważne jest, aby dywersyfikować treningi z wieloma działaniami. Upewnij się, że obejmują one pięć głównych elementów przydatności: ćwiczenia aerobowe, trening sił, ćwiczenia podstawowe, trening równowagi i rozciąganie.

Ćwiczenia aerobowe

Kiedy myślisz o ćwiczeniach, ćwiczenia aerobowe lub sercowo-naczyniowe mogą być tym, co przychodzi Ci pierwsze do głowy. Obejmuje każdy rodzaj aktywności wytrzymałościowej, który zwiększa tętno przez dłuższy okres czasu, powoduje szybsze oddychanie, zmaksymalizuje poziom tlenu we krwi i wykorzystuje duże grupy mięśni.

Istnieje wiele rodzajów ćwiczeń aerobowych do wyboru, w tym spacery, jogging, jazda na rowerze, pływanie, aerobik, taniec, pomijanie i nie tylko. Aby uzyskać Czytaj więcej

Czy kawa wpływa na spalanie tłuszczu i nasz metabolizm?

kawa w kubku
14 Paź

Pewnie zastanawiacie się jak to jest z kawą, czy ona naprawdę pomaga nam w odchudzaniu.
Kawa zawiera kofeinę, jest ona najczęściej używaną substancją psychoaktywną na świecie.
Kofeina trafiła do najbardziej komercyjnych suplementów diety spalania tłuszczu, dzięki jej pozytywnym właściwościom.

Jest to jedna z niewielu substancji, która pomaga zwiększyć metabolizm.
Kawa zawiera środki pobudzające.

W rzeczywistości kawa zawiera kilka substancji biologicznie czynnych, które mogą wpływać na metabolizm:

Kofeina – środek pobudzający ośrodkowy układ nerwowy.
Teobromina i teofilina – substancje związane z kofeiną, które mogą mieć również działanie stymulujące.
Kwas chlorogenowy – jeden z związków biologicznie czynnych w kawie może spowolnić absorpcję węglowodanów.

Najważniejsze z nich to kofeina, która jest bardzo silna i została dokładnie przebadana.

Kofeina w mózgu blokuje inhibitora neurotransmitera zwanego adenozyną.

Blokując adenozynę, kofeina zwiększa wypalanie neuronów i uwalnianie neuroprzekaźników, takich jak dopaminina i norepinefryna.

Kofeina stymuluje układ nerwowy, który wysyła bezpośrednie sygnały do komórek tłuszczowych, aby im powiedzieć, aby zatrzymały odkładanie tłuszczu .

Inną rzeczą jest to, że kofeina Czytaj więcej