Najlepsze maratony na świecie

bieg maratoński
27 Paź

Bieganie jest uniwersalnym sportem, uprawia się go na całym świecie niezależnie od języka czy płci. Maraton jest dystansem, który sprawdza naszą wytrwałość i determinację.

Zgodnie z raportem Rocznego Biegu USA w Maratonie w 2015 r. W samych Stanach Zjednoczonych było ponad 1100 maratonów. Nie tylko jednak w USA odbywają się maratony. Właśnie dlatego pakujemy nasze stroje biegacza i stemplujemy nasze paszporty, aby znaleźć najlepsze miejsca docelowe do pokonania 26,2 mil (lub 42,195 km!) na całym świecie!

Te 30 międzynarodowych maratonów (notowanych na 2018 r.) leży na szczycie listy najpopularniejszych, najbardziej ekscytujących, inspirujących, najbardziej popularnych w życiu kategorii wyścigów, które znajdziesz na tej planecie.

1. Międzynarodowy Maraton Marrakeszu

maraton w Maroko
zdjęcie ze strony: www.marathon-marrakech.com

Lokalizacja: Marrakech, Maroko
Data: 28 stycznia 2018 roku
Jeśli szukasz przygody to znajdziesz ją w barwnej, urzekającej ziemi Maroka. To 29 wyścig, oferuje on szybki bieg po płaskim terenie z ładna pogodą. Zobaczymy podczas biegu np. gaje oliwne i drzewa pomarańczowe, a także wielbłądy drogowe z pokrytymi śniegiem Górami Atlas, czyż to nie piękne widoki?

2. Maraton w Tokio

maraton w tokio
Zdjęcie ze strony misawa.af.mil

Lokalizacja: Tokio, Japonia
Data: 25 lutego 2018 roku
Ten coroczny wyścig World Marathon Majors, nalezy do cyklu największych maratońskich biegów na świecie. Tokio dołączyło do tej organizacji w 2013 roku. Temperatury mogą być chłodne na większości płaskich miejskich, ale jest wsparcie około 10.000 wolontariuszy (którzy nazywają się TEAM SMILE) oraz jest około 1.6mln widzów (rozdając wszystko od czekoladek po pomidory!). Maraton ten jest ciepły i gościnny dla 36 000 biegaczy z całego świata.

Kilimandżaro Maraton

biegacze w Kilimanjaro
Zdjęcie: Thomson Safaris guest, Megan Fischer

3. Lokalizacja: Moshi, Tanzania
Data: 4 marca 2018 roku
Nie, nie będziesz się wspinać na górę Kilimandżaro w tym 16 maratonie. Zapisz to na kolejny dzień! Ale najwyższa na świecie wolnostojąca góra będzie „obserwowała” 6,500 biegaczy, w tym wielu mieszkańców. Trasa nie jest zbyt prosta oraz jest gorąco, ale zielona okolica i energia lokalnych mieszkańców pomagają zawodnikom wyruszać w dal.

4. Maraton w Rzymie

 

biegacze
Fotografia ze strony: thepraetorium.com

Lokalizacja: Rzym, Włochy
Data: 8 kwietnia 2018 roku
Przebieg tego 24 maratonu brzmi tak, jakbyśmy oglądali listę najbardziej atrakcyjnych miejsc Rzymu. na trasie spotka się około 19 000 biegacz, która zaczyna się i kończy się w pobliżu Koloseum. Zobaczymy takie zabytki jak jak Bazylika św. Piotra, Circus Maximus, Piramida Cestius i Schody Hiszpańskie.

5. Maraton Bostoński

 

bieg kobiet Boston
Fotografia: www.flickr.com/people/jdbaskin/

Lokalizacja: Boston, MA
Data: 16 kwietnia 2018 roku
Jeśli jest jakiś dzień, który uosabia siłę, wytrzymałość i nadzieję biegaczy (i całe miasto), to jest poniedziałkowy maraton w Beantown. Nawet po straszliwych atakach w 2013 roku ponad 30 000 bezbożnych biegaczy (i 500 000 niezłomnych widzów) kontynuuje świętowanie najstarszego na świecie konkursu maratonu i jego historycznego przebiegu – od samego początku w Hopkintonie po wymagający Heartbreak Hill aż po ekscytujące wykończenie Boylston Street.

6. Virgin Money London Marathon

maraton londyński
Fotografia: geograph.org.uk/photo/3929360

 

Lokalizacja: Londyn, Anglia
Data: 22 kwietnia 2018 roku
Podobnie jak wiele wspaniałych pomysłów, koncepcja Maratonu Londyńskiego rozpoczęła się po kilku drinkach w pubie. Dziś, po 35 latach od pierwszego wyścigu, jest to bieg zaliczany do grona Marathon Majors. To, co nie zmieniło się, to szybka i płaska trasa. Ponad 35 000 biegaczy będzie biec wzdłuż Tamizy, później Tower Bridge i zobaczy takie zabytki jak Big Ben i Buckingham Place – podczas gdy jedni z najlepszych fanów będą ogromnie dopingować biegaczy.

7. Big Sur International Marathon

Big Sur International Marathon
Zdjęcie: www.flickr.com/photos/presidioofmonterey/7024941597/

Lokalizacja: Carmel, CA
Data: 30 kwietnia 2018 roku
Jest to największy na świecie maraton na terenach wiejskich i wyróżniający się na każdej liście najlepszych maratonów. W maratonie bierze udział około 4.500, będziemy mogli podziwiać tam piękne widoki Pacyfiku. Następna wiosna jest trzecią rocznicą trasy punkt-punkt, wzgórza wzdłuż autostrady nr 1 i lasów czerwonych lasów siedmiu stanowych parków w Kalifornii.

8. Maraton Wielkiego Muru

ludzie na schodach podczas biegu

Lokalizacja: Tianjin, Chiny
Data: 19 maja 2018 roku
Piękne widoki, gorący i wilgotny klimat, intensywne i strome wspinaczki to co nas czeka w Chinach, a widoki na Wielką Murzę wędrują po wsi są dramatyczne. Wielu uczestników twierdzi, że widoki na wsie i ich entuzjastycznych często mieszkańców to widok niezapomniany.

9. Great Ocean Road Marathon

maraton great ocean road
Źródło zdjęcia: http://charityresourcecentre.gofundraise.com.au/cms/TheGreatOceanRoadMarathon

Lokalizacja: Lorne, Australia
Data: 20 maja 2018 roku
To naprawdę piękny wyścig, podróżujemy wzdłuż jednej z najbardziej charakterystycznych linii brzegowych na świecie. Ale może to być bestia! Trasa jest dosyć trudna technicznie, jest mnóstwo zakrętów i pagórków.

10. Marathon de la Baie du Mont Saint-Michel

bieg we Francji
Fotka: http://www.st-malo.com/actualites/evenements/marathon-mont-saint-michel/

Lokalizacja: Cancale, Francja
Data: 26 maja 2018 roku
Biegacze mogą widzieć majestatyczny Mont Saint-Michel z linii startowej i jedno z najsłynniejszych miejsc w Francji – Normandię. Pięć tysięcy uczestników oczekuje na nagrodę podczas podróży po rustykalnych wioskach nadmorskich (znanych ze swoich małży i ostryg). Bieg przeprowadzany jest wczesnym wieczorem.

11. Maratona Caixa da Cidade do Rio de Janeiro

maraton w Brazylii
Zdjęcie: www.ticketagora.com.br

Lokalizacja: Rio de Janeiro, Brazylia
Data: 2 czerwca 2018 roku
Piaszczyste plaże Ipanema i Copacabana mogą wyglądać bardzo zachęcająco. Spodziewaj żywego tłumu i widok na wysoki pomnik Chrystusa Zbawiciela. Biegaczy zawitamy na mecie przed rozpoczęciem prawdziwego fiesty.

12. Inca Trail Marathon do Machu Picchu

Maraton w Peru
Zdjęcie: http://event-carnival.com/peru/inca-trail-marathon-to-machu-picchu

Lokalizacja: Cusco, Peru
Data: 2-10 czerwca 2018 roku .; 4-12 sierpnia 2018 roku
Dwudziesta rocznica „najtrudniejszego maratonu na świecie”. Czeka nas tutaj 26,2 mil wzdłuż skalistych szlaków Inków, tuneli. Jest to ciężki bieg nawet dla najlepszych biegaczy.

 

13. Midnight Sun Marathon

Midnight Sun Marathon Norway
Zdjęcie: msm.no

Lokalizacja: Tromsø, Norwegia
Data: 16 czerwca 2018 roku
W lecie latem latem ten wyjątkowy wieczorny maraton może rozpocząć się o 8:30! Zmierzycie sie tu z wieloma trudnościami, choćby z temperaturą.

14. The Big Five Marathon

maraton w RPA
Zdjęcie: http://big-five-marathon.com

Lokalizacja: Limpopo, Republika Południowej Afryki
Data: 23 czerwca 2018 roko
Maraton biegnie przez afrykańskie sawanny, to będzie wspaniała przygoda. Bez ogrodzenia, żadnych barier, nic nie dzieli biegaczy od słoni, nosorożców, bawołów, lwów i lampartów wzdłuż twardego, pagórkowatego safari.

15. Sparkasse Marathon der 3 Länder

maraton lindau
Zdjęcie: Alpen-Guide.de

Lokalizacja: wyspa Lindau, Niemcy
Data: 10 lipca 2018 roku
Chcesz sprawdzić, czy nie jeden, a nie dwa, ale trzy kraje z listy maratońskich łyżek? Dajemy Ci zgodę na to, że na tym idealnym wyścigu, który zaczyna się w Niemczech, biegnie przez Austrię, szybko zatrzymuje się w Szwajcarii i kończy się w Austrii. Ponad połowa poważnie płaskiego biegu biegnie wzdłuż ogromnego Jeziora Bodeńskiego, ale jest też kilka brukowanych dróg, ścieżek żwirowych i spokojnych przejść przez trzciny i lasy.

16. Australian Outback Marathon

maraton w australii
Zdjęcie: abc.net.au

Lokalizacja: Yulara, Australia
Data: 28 lipca 2018 roku
Dosyć trudny bieg w krainie czerwonej ziemi. Zejdź na dół (i off-road), wzdłuż szlaków pożarowych i nad wydmami miękkimi. Zobaczymy takie zabytki jak chociażby sławną skałę Ayers Rock.

17. Islandsbanki Reykjavík Marathon

Islandsbanki Reykjavík Marathon
Zdjęcie: kingrunner.com

Lokalizacja: Reykjavík, Islandia
Data: 18 sierpnia 2018 roku
W tym miejscu powietrze jest czyste jak nigdzie indziej. Dołącz do niemal 1000 innych biegaczy w magicznej przygodzie wzdłuż tętniących życiem ulic miasta i za malowniczym stawem Tjörnin, ośnieżonymi górami , lodowcami, wodospadami i lasami.

18. Jungfrau Marathon

maraton w szwajcarii
Zdjęcie: MySwitzerland.com

Lokalizacja: Interlaken, Szwajcaria
Data: 7-8 września 2018 roku
Wymagający maraton podczas którego zobaczymy jedną z najpiękniejszych gór na świecie. Nie daj się zwieść na pocżatku trasy wzdłuż pięknego jeziora Brienz w Interlaken. Żadne szkolenie na wzgórzu nie może Cię przygotować na niekończące się trasy wznoszące się przy zbliżaniu się do gór Eiger, Mönch i Jungfrau. Końcówka na szczycie góry jest legendarna, a widoki na wysokość 2 100 metrów nad poziomem morza nie są szybko zapominane.

19. Marathon du Medoc

Francja - maraton
Zdjęcie: France.fr

Lokalizacja: Pauillac, Francja
Data: 8 września 2018 r
Spodziewaj się wszystkiego na trasie, od zabawnych akrobatów po lody czy sery:) Około 8500 biegaczy pobiegnie w kraju znanym głównie ze swojego wina, pamiętaj by w tym dniu dużo nie wypić:)

20. Patagonian International Marathon

bieg maratoński w Chile
swoop-patagonia.com

Lokalizacja: Park Narodowy Torres del Paine, Chile
Data: 8 września 2018 roku
Mimo, że wyścig w Chile rozgrywany będzie 7 raz ma on dosyć spore znaczenie i jest uznawany na świecie. Ekologiczny wyścig łączy się z naturą, gdy przechodzisz luminescencyjne jeziora i klifowe wodospady dosłownie jak na pocztówkowych krajobrazach. Nie ma pieniędzy co prawda dla zwycięzców, ale dla każdego z 1000 biegaczy, którzy kończą górzyste przełęcze w Parku Narodowym Torres del Paine, wyścig zasadza drzewo na ich cześć w ramach kampanii Corre y Reforesta.

21. BMW-Berlin Marathon

bieg maratoński w Niemczech w Berlinie
Zdjęcie: stillbirthfoundation.org.au

Lokalizacja: Berlin, Niemcy
Data: 16 września 2018 roku
Jeden z najszybszych maratonów świata. Zwycięzca z roku 2013, Wilson Kipsang z Kenii, ustanowił rekord świata w wysokości 2:03:23 w tym roku. Płaskie drogi i łatwa trasa pomagają uzyskiwać bardzo dobre czasy.

22. Niagara Falls International Matathon

Niagara Falls International Marathon
Zdjęcie: alchetron.com

Lokalizacja: Buffalo, NY / Ontario, Kanada
Data: 14 października 2018 roku
Maraton, który zaczyna się w USA, a kończy w Kanadzie. Po krótkim odcinku w Buffalo, 1500 biegaczy idą drogą przez International Peace Bridge (jedyne wzgórze na trasie). Następnie do Ontario na 18 mil na Niagara Parkway przed klasycznym wykończeniem na skraju inspirującego Niagara Falls.

23. Rock ‚n’ Roll Maratona de Lisboa

portugalski maraton
Zdjęcie: runrocknroll.com

Lokalizacja: Lizbona, Portugalia
Data: 15 października 2018 roku
Popularna seria Roll ‚n’ Roll Marathon zatrzymuje się w tym nadmorskim europejskim mieście jakim jest Lizbona. Trasa zaczyna się w nadomrskim miasteczku Cascais, biegniemy wzdłuż brzegów rzeki Tag i kończy się w centrum Lizbony, gdzie będziesz się podziwiać bogatą architekturę zabytkowych kościołów, Zamku São Jorge i przepięknym mostem Vasco de Gama (najdłuższym mostem w Europie).

24. TCS Amsterdam Marathon

Amsterdam maraton
Fotografia: johancruyffinstitute.com

Lokalizacja: Amsterdam, Holandia
Data: 21 października 2018 roku
Wenecja Północy ma coś dla każdego – od ogrodów kwiatowych po wiatraki. Dosyć szybki maraton, w którym uczestniczy około 16 000 biegaczy. Na Stadionie Olimpijskim w 1928 r., Wędrówkę wzdłuż rzeki Amstel i Vondelpark, można podziwiać piękny początek i zakończenie, a także przebiegnąć przez centrum Rijksmuseum, gdzie jest słynna sztuka Rembrandta, Van Gogha i wiele innych.

25. SSE Airtricity Dublin Marathon

początek biegu w Dublinie
Zdjęcie: lifeandfitnessmag.ie

Lokalizacja: Dublin, Irlandia
Data: 28 października 2018 roku
To już 39 edycja tego maratonu, który odbywa się w dniu Irlandzkiego Święta Banku w październiku, zaczyna się wczesnym rankiem z bezpłatnym śniadaniem, muzyką irlandzką i tańcem na dzień przed wielkim wyścigiem. Na starcie stanie około 13 000 biegaczy, będziemy tam biegać przez różnorodne parki i dzielnice w mieście. Jedna rzecz, która nie zmienia się po drodze:

urok głośnego, miejscowego tłumu, który ciągle wiwatuje.

26. TCS New York City Marathon

tcs nowy jork
Zdjęcie: tcsnycmarathon.org

 

Lokalizacja: Nowy Jork, NY
Data: 4 listopada 2018 roku
Bądź częścią 26,2 najbardziej poszukiwanych marszów w historii na największym i najbardziej popularnym maratonie na świecie. Od podpisu Sinatra „Nowy Jork”, od którego zaczyna się linia startowa w słynnej na całym świecie linii metra Central Park, ponad 50 000 biegaczy (w tym mistrzostwa Boston Marathon w 2014 roku Meb Keflezighi) goni ich marzeń pośród zgiełku Pięć dzielnic Big Apple.

27. Athens Marathon

zawodnicy na starcie w Atenach
Zdjęcie: visitgreece.gr

Lokalizacja: Ateny, Grecja
Data: 11 listopada 2018 r
W maratonie weźmie udział 13 000 zawodników. Bedą pokonywać wzgórza i skończą na stadionie Panathenaic. Jego nazwa pochodzi od greckiego Miasta Maraton.

28. Standard Chartered Bangkok Marathon

zawodnicy w Tajlandii
Zdjęcie: discoverythailand.com

Lokalizacja: Bangkok, Tajlandia
Data: 18 listopada 2018 r
Maraton ten odbywa się w nocy. Zobaczymy np. Świątynie Szmaragdowego Buddy czy grand Palace.

29. Antarctic Ice Marathon

maraton na antarktydzie
Zdjęcie: icemarathon.com

Lokalizacja: Union Glacier, Antarktyda
Data: Listopad 2018 (ma zostać ogłoszony)
Czy jesteś jednym z tych (bardziej szalonych) maratończyków, którzy chcą zaliczyć marato na każdym kontynencie? Spodziewaj się około 50 odważnych mężczyzn i kobiet, którzy spotkali się w tej ekstremalnej przygodzie nad stałym (jeszcze spokojnym) biegiem lodowym. Mówią, że koleżeństwo jest czymś, co sprawia, że ​​jest to takie epickie doświadczenie. Nawet pingwiny żyją na dalekim południu.

30. Intertrust Cayman Islands Marathon

Intertrust Cayman Islands Marathon
Zdjęcie: whatshot.ky

Lokalizacja: George Town, Kajmany
Data: 2 grudnia 2018 r
To niewielki maraton odbywający się 16 raz, a jednocześnie zaskoczy nas pewnie bardzo przyjazną atmosferą, zawodników wita się czesto nawet na lotnisku.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *