Najlepsze maratony na świecie

bieg maratoński
27 Paź

Bieganie jest uniwersalnym sportem, uprawia się go na całym świecie niezależnie od języka czy płci. Maraton jest dystansem, który sprawdza naszą wytrwałość i determinację.

Zgodnie z raportem Rocznego Biegu USA w Maratonie w 2015 r. W samych Stanach Zjednoczonych było ponad 1100 maratonów. Nie tylko jednak w USA odbywają się maratony. Właśnie dlatego pakujemy nasze stroje biegacza i stemplujemy nasze paszporty, aby znaleźć najlepsze miejsca docelowe do pokonania 26,2 mil (lub 42,195 km!) na całym świecie!

Te 30 międzynarodowych maratonów (notowanych na 2018 r.) leży na szczycie listy najpopularniejszych, najbardziej ekscytujących, inspirujących, najbardziej popularnych w życiu kategorii wyścigów, które znajdziesz na tej planecie.

1. Międzynarodowy Maraton Marrakeszu

maraton w Maroko
zdjęcie ze strony: www.marathon-marrakech.com

Lokalizacja: Marrakech, Maroko
Data: 28 stycznia 2018 roku
Jeśli szukasz przygody to znajdziesz ją w barwnej, urzekającej ziemi Maroka. To 29 wyścig, oferuje on szybki bieg po płaskim terenie z ładna pogodą. Zobaczymy podczas biegu np. gaje oliwne i drzewa pomarańczowe, a także wielbłądy drogowe z pokrytymi śniegiem Górami Atlas, czyż to nie piękne widoki?

2. Maraton w Tokio

maraton w tokio
Zdjęcie ze strony misawa.af.mil

Lokalizacja: Tokio, Japonia
Data: 25 lutego 2018 roku
Ten coroczny wyścig World Marathon Majors, nalezy do cyklu największych maratońskich biegów na świecie. Tokio dołączyło do tej organizacji w 2013 roku. Temperatury mogą być chłodne na większości płaskich miejskich, ale jest wsparcie około 10.000 wolontariuszy (którzy nazywają się TEAM SMILE) oraz jest około 1.6mln widzów (rozdając wszystko od czekoladek po pomidory!). Maraton ten jest ciepły i gościnny dla 36 000 biegaczy z całego świata.

Kilimandżaro Maraton

biegacze w Kilimanjaro
Zdjęcie: Thomson Safaris guest, Megan Fischer

3. Lokalizacja: Moshi, Tanzania
Data: 4 marca 2018 roku
Nie, nie będziesz się wspinać na górę Kilimandżaro w tym 16 maratonie. Zapisz to na kolejny dzień! Ale najwyższa na świecie wolnostojąca góra będzie „obserwowała” 6,500 biegaczy, w tym wielu mieszkańców. Trasa nie jest zbyt prosta oraz jest gorąco, ale zielona okolica i energia lokalnych mieszkańców pomagają zawodnikom wyruszać w dal.

4. Maraton w Rzymie

 

biegacze
Fotografia ze strony: thepraetorium.com

Lokalizacja: Rzym, Włochy
Data: 8 kwietnia 2018 roku
Przebieg tego 24 maratonu brzmi tak, jakbyśmy oglądali listę najbardziej atrakcyjnych miejsc Rzymu. na trasie spotka się około 19 000 biegacz, która zaczyna się i kończy się w pobliżu Koloseum. Zobaczymy takie zabytki jak jak Bazylika św. Piotra, Circus Maximus, Piramida Cestius i Schody Hiszpańskie.

5. Maraton Bostoński

 

bieg kobiet Boston
Fotografia: www.flickr.com/people/jdbaskin/

Lokalizacja: Boston, MA
Data: 16 kwietnia 2018 roku
Jeśli jest jakiś dzień, który uosabia siłę, wytrzymałość i nadzieję biegaczy (i całe miasto), to jest poniedziałkowy maraton w Beantown. Nawet po straszliwych atakach w 2013 roku ponad 30 000 bezbożnych biegaczy (i 500 000 niezłomnych widzów) kontynuuje świętowanie najstarszego na świecie konkursu maratonu i jego historycznego przebiegu – od samego początku w Hopkintonie po wymagający Heartbreak Hill aż po ekscytujące wykończenie Boylston Street.

6. Virgin Money London Marathon

maraton londyński
Fotografia: geograph.org.uk/photo/3929360

 

Lokalizacja: Londyn, Anglia
Data: 22 kwietnia 2018 roku
Podobnie jak wiele wspaniałych pomysłów, koncepcja Maratonu Londyńskiego rozpoczęła się po kilku drinkach w pubie. Dziś, po 35 latach od pierwszego wyścigu, jest to bieg zaliczany do grona Marathon Majors. To, co nie zmieniło się, to szybka i płaska trasa. Ponad 35 000 biegaczy będzie biec wzdłuż Tamizy, później Tower Bridge i zobaczy takie zabytki jak Big Ben i Buckingham Place – podczas gdy jedni z najlepszych fanów będą ogromnie dopingować biegaczy.

7. Big Sur International Marathon

Big Sur International Marathon
Zdjęcie: www.flickr.com/photos/presidioofmonterey/7024941597/

Lokalizacja: Carmel, CA
Data: 30 kwietnia 2018 roku
Jest to największy na świecie maraton na terenach wiejskich i wyróżniający się na każdej liście najlepszych maratonów. W maratonie bierze udział około 4.500, będziemy mogli podziwiać tam piękne widoki Pacyfiku. Następna wiosna jest trzecią rocznicą trasy punkt-punkt, wzgórza wzdłuż autostrady nr 1 i lasów czerwonych lasów siedmiu stanowych parków w Kalifornii.

8. Maraton Wielkiego Muru

ludzie na schodach podczas biegu

Lokalizacja: Tianjin, Chiny
Data: 19 maja 2018 roku
Piękne widoki, gorący i wilgotny klimat, intensywne i strome wspinaczki to co nas czeka w Chinach, a widoki na Wielką Murzę wędrują po wsi są dramatyczne. Wielu uczestników twierdzi, że widoki na wsie i ich entuzjastycznych często mieszkańców to widok niezapomniany.

9. Great Ocean Road Marathon

maraton great ocean road
Źródło zdjęcia: http://charityresourcecentre.gofundraise.com.au/cms/TheGreatOceanRoadMarathon

Lokalizacja: Lorne, Australia
Data: 20 maja 2018 roku
To naprawdę piękny wyścig, podróżujemy wzdłuż jednej z najbardziej charakterystycznych linii brzegowych na świecie. Ale może to być bestia! Trasa jest dosyć trudna technicznie, jest mnóstwo zakrętów i pagórków.

10. Marathon de la Baie du Mont Saint-Michel

bieg we Francji
Fotka: http://www.st-malo.com/actualites/evenements/marathon-mont-saint-michel/

Lokalizacja: Cancale, Francja
Data: 26 maja 2018 roku
Biegacze mogą widzieć majestatyczny Mont Saint-Michel z linii startowej i jedno z najsłynniejszych miejsc w Francji – Normandię. Pięć tysięcy uczestników oczekuje na nagrodę podczas podróży po Czytaj więcej